![](https://www.3gymkilkis.gr/wp-content/uploads/2016/10/20150113_120916a.jpg)
Αγιασμός
9 Σεπτεμβρίου 2016![](https://www.3gymkilkis.gr/wp-content/uploads/2017/01/20161027_102429.jpg)
Γιορτή 28ης Οκτωβρίου
29 Οκτωβρίου 2016Όπως σ’ όλη την Ελλάδα έτσι και στο 3ο γυμνάσιο Κιλκίς, η δευτέρα 3 Οκτώβριου 2016 αφιερωμένη στον αθλητισμό. Είχαν προγραμματιστεί διάφορες δραστηριότητες ώστε όλοι οι μαθητές να συμμετέχουν έστω και σε μια απ΄αυτές. Ξεκινήσαμε με δημοτικούς χορούς (ποντιακό, χασαποσέρβικο) , συνεχίσαμε με ομαδικά αθλήματα (ποδόσφαιρο, βόλεϊ, μπάσκετ) και στο τέλος οι δραστηριότητες ολοκληρώθηκαν με επίδειξη διπλού αγώνα τένις.