Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Μουσείο Φωτογραφίας και το Selfie Museum στην Θεσσαλονίκη
22 Μαρτίου 2024Παρέλαση 25ης Μαρτίου 2024
27 Μαρτίου 2024Την Τετάρτη 20/3 και την Πέμπτη 21/3/2024 η Β΄ τάξη και τμήματα της Γ΄ του σχολείου μας επισκέφτηκαν το Σιδηροδρομικό Μουσείο στην δυτική πλευρά της Θεσσαλονίκης. Τα παιδιά ξεναγήθηκαν στους υπαίθριους χώρους του μουσείου, είδαν παλιές ατμομηχανές, ξύλινα βαγόνια, το βαγόνι-εστιατόριο του θρυλικού Orient Express αλλά και τους χώρους του κλειστού μουσείου-στρατιωτικής βάσης με πολύ όμορφα εκθέματα γνωρίζοντας την σιδηροδρομική ιστορία της πόλης.
![](https://www.3gymkilkis.gr/wp-content/uploads/2024/03/FB_IMG_1711090166703-766x1024.jpg)
![](https://www.3gymkilkis.gr/wp-content/uploads/2024/03/FB_IMG_1711090189348-766x1024.jpg)
![](https://www.3gymkilkis.gr/wp-content/uploads/2024/03/FB_IMG_1711090197510-766x1024.jpg)
![](https://www.3gymkilkis.gr/wp-content/uploads/2024/03/FB_IMG_1711090173889-766x1024.jpg)