Λειτουργία σχολείου από 10-1-2022
8 Ιανουαρίου 2022![](https://www.3gymkilkis.gr/wp-content/uploads/2022/01/ΔΩΡΕΑ-ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ-3ΟΥ-ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΚΙΛΚΙΣ-ΣΤΗ-ΣΧΟΛΙΚΗ-ΕΠΙΤΡΟΠΗ-ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ-ΤΟΥ-ΔΗΜΟΥ-ΚΙΛΚΙΣ-2.jpg)
Εμπλουτισμός της βιβλιοθήκης μας μέσω ανακύκλωσης
22 Ιανουαρίου 2022Τρεις διακρίσεις σημειώθηκαν στον 82ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Μαθηματικών «ο Θαλής» από μαθητές του νομού Κιλκίς.
Πρόκειται για τη μαθήτρια της Γ´ τάξης του 3ου Γυμνασίου Κιλκίς Νικολέτα Χαλκίδου, το μαθητή της Α’ Τάξης του 1ου Γενικού Λυκείου Κιλκίς Αριστογένη Στανημερόπουλο και τη μαθήτρια της Β’ Τάξης του 1ου ΓΕΛ Κιλκίς Χρυσάνθη Πουλτουρτζίδου.
Οι Κιλκισιώτες μαθητές προκρίνονται στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο Αρχιμήδης» η οποία θα διεξαχθεί το Σάββατο 26 Φεβρουαρίου, από τα αποτελέσματα του θα επιλεγούν οι ομάδες που θα συμμετάσχουν στη Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα Νέων και στη Διεθνή Μαθηματική Ολυμπιάδα.