Ecomobility
23 Ιανουαρίου 2024ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2018 – 2019
23 Ιανουαρίου 20241η θέση στο 3ο Γυμνάσιο στον διαγωνισμό Junior Achievement Greece.
Την πρώτη θέση πανελλαδικά κατέκτησε το σχολείο μας στον διαγωνισμό Junior Achievement Greece με θέμα: “Βιώσιμο μέλλον μέσα από τα μάτια των νέων – Διαγωνισμός Καινοτομίας για μια δίκαιη μετάβαση” με επιβλέποντα καθηγητή κ.Κατσαρώνα Σταύρο. Περισσότεροι από 100 μαθητές και μαθήτριες από 8 σχολεία από όλη την Ελλάδα συμμετείχαν στο πρόγραμμα “Βιώσιμο μέλλον μέσα από τα μάτια των νέων”. Η πρόταση του σχολείου μας είναι το Fire Guardian Tree, μια πρωτοποριακή τεχνολογική λύση με στόχο την προστασία του περιβάλλοντος συμβάλλοντας στην αντιμετώπιση των πυρκαγιών.
![](https://www.3gymkilkis.gr/wp-content/uploads/2024/02/Fire-Guardian-Tree-724x1024-1.jpg)
![](https://www.3gymkilkis.gr/wp-content/uploads/2024/02/Messenger_creation_4140e3f2-0974-40b2-97b8-fe89a2b9fdaa-1024x1024.jpeg)
![](https://www.3gymkilkis.gr/wp-content/uploads/2024/02/Messenger_creation_ed78ae6a-f336-4c26-98e1-b2e8ad9b7681-1024x1024.jpeg)
![](https://www.3gymkilkis.gr/wp-content/uploads/2024/02/Messenger_creation_9f918c34-4bb8-41cc-adf1-4f153a89b072-1024x771.jpeg)
![](https://www.3gymkilkis.gr/wp-content/uploads/2024/02/Messenger_creation_5190c15f-5619-403e-a37e-2810681ca38b-1024x768.jpeg)
![](https://www.3gymkilkis.gr/wp-content/uploads/2024/02/Messenger_creation_11f18225-d126-4da4-ae02-84660579c3bf-771x1024.jpeg)
![](https://www.3gymkilkis.gr/wp-content/uploads/2024/02/Messenger_creation_e28c35a0-f35d-48e0-879f-dda8ed023304-1024x771.jpeg)